Za vašími problémami môže byť črevná disbióza.

Črevná disbióza je bakteriálna nerovnováha v črevnom systéme.

Črevná disbióza je bakteriálna nerovnováha v črevnom systéme. Môže sa jednať o premnoženie “zlých” baktérií na úkor prirodzenej črevnej flóry. Tieto baktérie spôsobujú problémy mechanického aj biochemického charakteru. Môžu svojím pôsobením rozrušovať sliznicu čriev, produkovať látky telu toxické alebo naopak odčerpávať látky z potravy, ktoré telo potrebuje. Disbióza najčastejšie vzniká zlým alebo nevyrovnaným jedálničkom, sedavým zamestnaním, nedostatkom pohybu alebo v dôsledku prekonania chorôb spojených s tráviacim traktom. Neliečená môže viesť až k zápalovým ochoreniam čriev, či syndrómu priepustného čreva. 

Prejavy črevných disbióz môžu byť rôzne podľa typu baktérii, ale najčastejšie sú to tráviace ťažkosti, kŕče v bruchu, zápcha alebo naopak hnačka, plynatosť hlavne po jedle alebo nápojoch, nafúknutosť, bolesť kĺbov, podráždená pokožka, akné niekedy až psoriáza, bolesti hlavy a časté zmeny nálad, problémy s koncentráciou.   

Vyšetrenie črevnej disbiózy vám vieme urobiť v balíkoch DISBIO BASIC, alebo v podrobnejšom balíku DISBIO PLUS. Robí sa z ranného moču a je teda neinvazívne. 

Okrem chemickej analýzy je súčasťou výsledkového listu aj komplexná interpretácia, vhodná pre laikov alebo tiež lekárov, ktorá zahŕňa záverečné zhrnutie vyšetrenia a odporúčanie, ktoré obsahuje popis liečby a to zoznam výživových doplnkov, minerálov, vitamínov a základné výživové odporúčanie. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 910 909 109  alebo nám jednoducho napíšte na info@ellab.sk.

Partneri

partner partner partner partner