Za vašími problémami môže byť syndróm priepustného čreva.

Zvýšená priepustnosť patrí medzi civilizačné ochorenia a možno ju považovať za podstatný úkaz dnešnej doby.

Syndróm intestinálnej permeability je problémom tráviaceho traktu, ktorému je nutné venovať veľkú pozornosť. Zvýšená priepustnosť patrí medzi civilizačné ochorenia a možno ju považovať za podstatný úkaz dnešnej doby. Takto permeabilizované črevo sa stáva priechodným pre toxické látky, baktérie, vírusy, odpadové látky, ktoré by sa tele nemali nachádzať. Cudzorodé látky prenikajú črevnou sliznicou do krvi kde vyvolávajú „hyperaktivitu“ imunitného systému a krvným obehom sa môžu dostávať do ktoréhokoľvek systému v tele. Imunitný systém sa dostáva do nerovnováhy – vznik alergií alebo aj autoimunitných ochorení, chronická únava, syndróm dráždivého čreva, bolesti kĺbov a svalov, Crohnova choroba, kožné problémy, narušenie funkcií mozgu, hormonálne problémy. Spúšťačom ochorenia môžu byť dlhodobé nesprávne stravovacie návyky, infekcia v čreve, lepok a taktiež stres. 

Možné príznaky disbiózy - tráviace ťažkosti, nafukovanie, zápcha alebo hnačky, niekedy zvracanie, kŕče v bruchu, nespavosť, časté zmeny nálad, problém s koncentráciou, nedostatok energie, kožné problémy, bolesti hlavy. 

Vyšetrenie priepustnosti čreva vám vieme urobiť v balíkoch ZIPS BASIC, alebo v podrobnejšom balíku ZIPS PLUS. Robí sa z ranného moču a je teda neinvazívne. 

Okrem chemickej analýzy je súčasťou výsledkového listu aj komplexná interpretácia, vhodná pre laikov alebo tiež lekárov, ktorá zahŕňa záverečné zhrnutie vyšetrenia a odporúčanie, ktoré obsahuje popis liečby a to zoznam výživových doplnkov, minerálov, vitamínov a základné výživové odporúčanie. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 910 909 109  alebo nám jednoducho napíšte na info@ellab.sk.

Partneri

partner partner partner partner